Domowa ścianka wspinaczkowa dla dzieci. Zabawa i trening w jednym

Zastanawiasz się, jak zapewnić swoim dzieciom wspinaczkowy rozwój i przy okazji zyskać chwilę dla siebie? Domowa ścianka to łatwo dostępne i nieskomplikowane w montażu rozwiązanie, które zapewni maluchom odpowiednią dawkę endorfin. Spory wybór bajkowych paneli wspinaczkowych oferuje sklep „Lamps & Company”.

Największą zaletą własnej ścianki wspinaczkowej jest szybki dostęp i możliwość zabawy o dowolnej porze dnia. To dobra opcja dla rodzin, które mieszkają daleko od centrów wspinaczkowych oraz skał. Z kolei w dużych miastach dotarcie na panel może zajmować kilkadziesiąt minut, co może być również dosyć problematyczne. Nie ma ograniczeń w kwestii przychodzenia z dziećmi na klasyczne ścianki, natomiast dla maluszków, które dopiero nabierają wprawy ruchowej bardziej przyjaznym środowiskiem na tym etapie może okazać się domowe zacisze. W ten sposób od najmłodszych lat mogą rozwijać swoje umiejętności wspinaczkowe.

Własny panel przyda się również w sytuacjach, gdy dzieci nie mogą wyjść na zewnątrz, a ich nadmiar energii trzeba wyładować. Zabawa ruchowa na ściance zajmie je na dłuższy czas, dzięki czemu możemy zrealizować swoje obowiązki. Jest to także ciekawa alternatywa do spędzania czasu przed ekranem oraz pomocnik w zabijaniu nudy.

Ścianka na zamówienie sprawdzi się również u tych osób, które nie przepadają za skomplikowanym majsterkowaniem i szukają gotowych rozwiązań.

Ściankę możemy zamontować w pokoju dziecięcym lub w miejscu, które jest dostępne dla całej rodziny. Do wyboru mamy grafiki z motywami bajowymi i młodzieżowymi

 

Panel w domu jest atrakcją dla dzieci

„Lamps & Company” oferuje ścianki w różnych kolorach i motywach. Do wyboru jest kilkanaście wzorów, np. Góry, Kosmos, Podwodny Świat, Dinozaury czy edukacyjna Mapa Świata. Chwyty na ściance przykręcamy samodzielnie, co stawia nas w roli routsseterów, a dla dzieci otwiera nowe kierunki zabawy. Przy tworzeniu dróg zwracajmy uwagę na dopasowanie chwytów do wieku dziecka. Starajmy się tworzyć drogi wspinaczkowe z dużymi wygodnymi „klamami” i dużą ilością stopni, zwłaszcza u podstawy, aby dzieci mogły łatwo wystartować. Bardzo małe i obłe chwyty zalecane są dopiero dla starszych dzieci, które trenują wspinanie już dłuższy czas. Dzieciom można zorganizować rożne ruchowe zabawy, np. ratowanie pluszaków czy poszukiwanie skarbów w chwytach. Pod ścianką powinien zawsze znajdować się materac.

Do wyboru mamy różne warianty ścianek

Panel jest montowany na ścianie, więc można go ulokować w pokoju dziecięcym lub na większej przestrzeni, np. w garażu lub korytarzu. Elementy wykonane są z dobrej jakości sklejki brzozowej. Ścianki produkowane są w Polsce.

Koszt panelu jest uzależniony od wielkości i wzoru, ale już za około tysiąc złotych możemy zamówić podstawowy zestaw Basic składający się z 3 płyt o wymiarach 75x75x1.5 cm oraz 5 sztuk chwytów wspinaczkowych wykonanych z żywicy. Producent dostarcza również akcesoria do samodzielnego montażu (śruby, kołki, dyble, gniazda do mocowania chwytów). Ściankę możemy rozbudować nawet do 12 elementów – co da nam już sporą przestrzeń do szaleństw.

Każda domowa ścianka powstaje na zamówienie, co oznacza, że od początku do końca decydujemy o ostatecznym wyglądzie panelu – kolorystyce, wielkości i wzorach. Ponadto producent może podjąć się wykonania bardziej wymagających rozwiązań, np. dodania skosów. Dopuszczalne obciążenie ścianki to ok. 120 kg. Panele są pomalowane farbami bezpiecznymi dla dzieci i posiadają niezbędne certyfikaty.

Pełną ofertę paneli wspinaczkowych wraz z cenami znajdziecie się stronie: Ścianki wspinaczkowe do domu

[Artykuł sponsorowany]

Autor tekstu: Agata Kajca (mama w skałach)

 

Podobne artykuły

Skomentuj